Květen 2015

Cake pops maker - něco jako recenze

22. května 2015 v 20:30 | C_c |  Nejen knižní recenze
Asi před dvěma lety jsem si k Vánocům koupila přístroj na tvorbu cake pops ("dortových lízátek"), byl v Tescu v akci tuším za asi 250 ,- což bylo velmi výhodné. Mají ho tam stále, ale už je dražší. Např. v Tchibu ho koupíte za 799,- to považuji za přehnaně drahé. Každopádně od doby, co jsem si tenhle přístroj zakoupila byl uložený ve skříni a jediné co jsem s ním provedla bylo, že jsem vyhodila krabici, aby byl skladnější. S tím jsem se nyní rozhodla konečně něco udělat a vyzkoušet ho.

U přístroje je přiložen recept, dost mizerně přeložený recept. Pátrala jsem na netu po receptech přímo určených pro cake pops maker a našla pouze ten, co je přiložen u přístroje z Tchiba v jedné diskuzi. Přímo v mém návodu se píše, že lze použít jakékoliv těsto na "malé dortíky", pochopila jsem, že na cupcakes. A pak jsem našla radu jedné moudré paní, že jde také použít jakékoliv perníkové těsto - a bylo rozhodnuto, moje první cake pops budou perníkové. Vybrala jsem co nejjednodušší hrníčkový recept a jsem z něj nadšená. I u psaní tohohle článku se cpu kuličkama, které mi zbyly.)) je opravdu vynikající.

Moje "malé" sladké projekty

20. května 2015 v 17:25 | C_c |  Ostatní sladké
Krom dortů občas tvořím i jiné sladkosti. Za poslední delší dobu to byly velikonoční perníčky, čarodějnické muffiny a nyní marcipánová kuřátka. Tyhle věci dělám většinou minimálně po sto kusech a mám toho tolik, že není čas na pořádné fotky, fotím tedy pouze na rychlo mobilem. Přesto jsem se rozhodla sem ty své výtvory dát, když už jsem se s nimi tolik nadřela:).


Dort jako svatební dar

14. května 2015 v 20:33 | C_c |  Dorty
Přítelova teta mě poprosila, zda bych neupekla dort pro jejich příbuzné jako svatební dar. Jen malý a jednoduchý a nechají to celé jen na mně. No ok, proč ne ...moment cože... dort pojede na Slovensko. Jsem docela ráda, že vůbec neuvidím v jakém stavu dort (ne)dorazí. Ale budu doufat, že to přežije v nejlepším zdraví. Z toho důvodu jsem zvolila dort opravdu malý (jen něco málo před dvě kila) a co nejjednodušší, aby z něj prostě nemělo po té naší kvalitní dálnici co spadnout. Vybrala jsem si bílostříbrnou kombinaci barev, protože netuším do jakých barev je svatba laděná (z oznámení jsem poznala velké kulové:D) a stříbrná snad neurazí.