Červenec 2014

Muffiny s Coca Colou a marshmallow

25. července 2014 v 11:28 | C_c |  Cupcaky a muffiny
Tenhle recept je cítit Amerikou.) posleních pár dnů mě pěkně honila mlsná, až sem se rozhodla něco upéct a rovnou jsem chtěla vyzkoušet něco nového. Prolistovala jsem tedy své chytré knihy a volba padla na tyhle muffiny s Coca Colou a marshmallow. Obě tyto suroviny mám fakt moc ráda, takže jsem byla upřímně zvědavá co z toho vyjde.

Výsledné muffiny by sice určitě nevyhrály korunku krásy, ale za to velkou cenu za chuť určitě jo. Vážně, co jim chybí do krásy, to vynahradí chutí.) jsou jednoduchý a rychle hotový ... co víc si přát.


Letní dort s malinami

20. července 2014 v 14:25 | C_c |  Dorty
Protože narozeniny nemá jen moje ségra, ale rovnou i přítelova ségra, dělala jsem dorty hned dva. Korpus je ochucený vanilkou a celý dort je obložen piškoty Savoiardi (to jsou ty, co patří do Tiramisu) a co jsem zaboha nemohla sehnat, když jsem Tiramisu dělala a tak jsem si je tehdy pekla sama. Teď jsem na ně narazila úplně náhodou v Kauflandu, takže jsem se hned předzásobila.D


Růžový dort

19. července 2014 v 14:30 | C_c |  Dorty
Konečně nastal čas dortu pro mojí ségru. Těšila jsem se na něj a to byla asi ta fatální chyba. Dělat potahovaný dort v tomhle příšerném vedru je prostě "mission impossible". Všechno se mi lepilo a teklo. A to jsem to měla tak hezky naplánovaný. Z mého původního plánu, jak by měl dort vypadat zbyla asi akorát tak barva.

A to jsem nad hledáním vzoru strávila hodiny. Všechno se mi zdálo buď blbé, nebo těžké, nebo naopak moc lehké, moc dětské, moc fádní, moc extravantní, moc barevné, nebo málo barevné ... zkrátka vybírala jsem a vybírala, vždy něco vybrala a pak si to zas rozmyslela. No a nakonec mi to celý pokazí blbý vedro. No a taky moje ruce, co si myslej, že uměj všechno, co viděj.


Dort ping pong

13. července 2014 v 20:53 | C_c |  Dorty
Zjistila jsem, že ping pong je poněkud chudé téma na tvorbu dortů. Zvlášť když přání zní - malý dort. Holt mě nic jiného, než pálka a míček nenapadlo. Naplánovala jsem si, že celý dort obložím čokoládovými tyčinkami. Byla jsem docela ráda, že je dortík jednoduchý a těšila se, že ho budu mít rychle hotov. Tak skoro.