Září 2013

Tanečnice z Lúčnice spadla do dortu:D

28. září 2013 v 18:55 | C_c |  Dorty
Jak už jsem psala, v pátek jsem tvořila hned dva dortíky. Tenhle druhý byl pro mého strejdu k narozeninám. Je to klempíř a tak jsem chtěla nejdřív vyrábět střechu. Pak jsem si ale řekla, že už musí mít té práce taky plný zuby a navíc už jednu střechu dostal, takže by to chtělo něco trochu vtipnějšího.D jsem ovšem absolutní odpůrce všech prsatých a sprostých dortů a tak jsem hledala nějaký kompromis - a našla.)
Narozeninový dort s mašlí

27. září 2013 v 19:37 | C_c |  Dorty
Pátek byl ve znamení narozeninových dortů.))

Tenhle byl pro kamarádku, konkrétně tedy pro její sestru. Konečně jsem mohla dělat "holčičí" dort.) Vážil něco přes 3kg takže to bylo vlastně takové malé světlezelené miminko.D
Mimochodem původně jsem měla asi tři úplně jiné představy, jak by měl dort vypadat - a pak postupně všechny selhaly, tohle je čistá improvizace.D I tak to ale naštěstí nedopadlo nejhůř.Vánoční perníčky "na zkoušku" :)

12. září 2013 v 10:34 | C_c |  Cukroví a sušenky
Blázni jsou taky lidi, znáte to, proč si prostě neudělat v září Vánoční perníčky.D
Dopadly výborně a už jsou skoro sněděný.)Cervenej_cudlik soutěží o zásnubní dort roku !

9. září 2013 v 9:15 | C_c |  Dorty
Moji drazí milí čtenáři a čtenářky,

slibovala jsem malé tajemství a tady je:)
Mám na Vás malou prosbu. Zkouším štěstí a přihlásila jsem se v soutěži Svatební dort roku 2014 do podkategorie Zásnubní dort. Moje dílo je poněkud netradiční, ale myslím si, že to není na škodu. Pokud jste nepoznali, jedná se o kinosál, kde právě na plátně běží žádost o ruku.)
Abych vyhrála, (nebo abych alespoň nebyla poslední.D) potřebuji Vaše hlasy. Podpořit mě můžete zde http://www.svatebnidortroku.cz/Zasnubni-dort.html anketa je v pravém sloupci.
Moc děkuji každému z Vás, kdo si najde chvilku dát hlas mým "chlupatým snoubencům" .))
Vanilkové lusky

3. září 2013 v 22:15 | C_c |  Tipy, rady a skromné zkušenosti
Pokud rádi pečete sladké, máte nepochybně nějaký recept, kde je jednou z přísad pravá vanilka a řešíte tak občas její nákup. V obchodech se prodávají vanilkové lusky po jednom kuse ve "zkumavce" a stojí okolo 50,- což se mně osobně zdá celkem drahé.
Stejně tak vanilkový (nikoliv vanilínový!) cukr se prodraží, když ho kupujete pořád, stojí asi 7,- malý sáček a o extraktu, za který dávám 150,- za 60ml ani nemluvím.

Tudíž jsem se rozhodla, že to jde všechno určitě lépe a levněji. Stačila chvilka pátraní na netu a řešení bylo na světě. Recept na vanilkový cukr je tak snadný, že snadnější už být nemůže a na extrakt stejně tak. A vanilka se dá taky pořídit doslova za pár korun.