Říjen 2012

Švédský dort Princezna

29. října 2012 v 22:01 | C_c |  Dorty
Jak jsem minule slíbila, mám tu pro vás jednu princeznu. Jedná se o švédský dort, kterýmůžete ochutnat například v Ikee. Dortík z Ikei má růžovou barvu a je pocákaný čokoládou. Správně by, jak jsem se dočetla, měl být ovšem zelený a pocukrovaný moučkovým cukrem. Inu pustila jsem se do práce.

Dvacet jedna

29. října 2012 v 20:55 | C_c |  Cupcaky a muffiny
A jsem zase o rok starší. V sobotu 27.10.2012 mi bylo už celých dlouhých 21 let. Smutné...

Cookies

23. října 2012 v 23:17 | C_c |  Cukroví a sušenky
Od té doby co jsem konečně pánem svojí vlastní kuchyně, neustále zkouším nové recepty. Tedy vaření mi k srdci evidentně nepřiroste (ačkoliv já se pořád modlím, že ano) s pečením je to jiné. Myslím, že brzy se dopracuji k tomu, že budu půl výplaty cpát do kvalitních čokolád a surovin na dorty, zákusty, sušenky apod... .))

Tentokrát byly pokusným králíkem cookies. A musím říct, že ačkoliv nevypadají na jedničku (a to sem nedavám fotky těch úplně prvních zrůdiček.D) chutnají skvěle. Navíc jsou hrozně rychle hotový a jednoduchý. Ideální recept.)

Vanilkové košíčky, aneb "Pečené dobroty"

20. října 2012 v 22:26 | C_c |  Cupcaky a muffiny
Nechala jsem se uchvátit novým časopisem "Pečené dobroty". Nalákala mě samozřejmě nízká cena prvního čísla a hezké dárky v podobě silikonových forem a pomůcek. V prvním čísle za 49,- bylo šest formiček na muffiny. Ve druhém, za 99,- stěrka a mašlovačka a ve třetím, již za 149,- forma na chlebíček. Časopis má 26 stran (upřímně, čekala jsem trochu více) s poměrně dobře popsanými recepty na sladké i slané pečivo. Jedna strana vždy patří přímo nějakému těstu, což oceňuji, a poslední strana je věnovaná tipům a radám do kuchyně. Předpokládala jsem, že budou v každém čísle jiné, bohužel však poslední stránka je ve všech třech číslech, které zatím mám, stejná. Vcelku bych časopis ale hodnotila celkem kladně, pokud vám není líto dávat 149,-. Za ty formy se to myslím ovšem vyplatí, ačkoliv jejich kvalita první třída rozhodně není. Forma na chlebíček nemá daleko k tomu, aby byl silikon průhledný, jak je tenoulinká. Ale jak říkám, recepty jsou popsány srozumitelně a nechybí ani fotopostupy. Vyzkoušela jsem zatím jen jeden recept z prvního čísla a tady je výsledek.

V hlavní roli - Trouba

10. října 2012 v 20:22 | C_c |  Cupcaky a muffiny
Jak mnozí ví, nedávno jsem se nastěhovala s drahým do bytu. Všechno skvělé (až na ten první víkendy, kdy jsme od sebe chtěli nejspíš oba utéct..., ale krize zažehnána.)) takže jak říkám, všechno fajn, kromě trouby. Je tu plynový sporák a trouba. Sporák ok, trouba katastrofa. Jsem zvyklá z domova na luxus elektriky a plyn mě děsil. Zoufalá z toho, že nemám šanci zjistit na kolik vlastně pečů stupňů, protože malý a velký plamínek mi prostě nic moc neřekne a podařilo se mi totálně spálit hned dva pokrmy, uchýlila jsem se k razantnímu kroku. Koupili jsme si malou elektrikou troubu.